Prawo pracy – niezrozumiałe zwolnienie

umowa-o-prace

Jeżeli pozostałeś zwolniony w nieprzepisowy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to bezprawne zwolnienie. Co to znaczy dla Ciebie? Nieuczciwe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym użytkowanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z naruszeniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieuczciwego zwolnienia jest sytuacja, gdy zatrudniony jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym etapem jest przejrzenie umowy o pracę, żeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania zatrudnionych.

Roszczenie o bezprawne zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie osiągniemy zależeć będzie od naruszonych praw przez pracodawcę. Jeśli jest to typowe niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on przymuszony do wykonania słusznej wpłaty. W konsekwencji żądane kwoty są względnie niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii tekstów co się tyczy problemów z zakresu prawa pracy. Ażeby poznać więcej wiadomości związanych z nieuzasadnionym zwolnieniem śledź następne teksty z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najlepsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.